فناوری

هزینه استفاده از اینترنت ماهواره‌ای ایلان ماسک چقدر است؟

این روزها اینترت ماهواره ای و پروژه استارلینک تبدیل به موضوع روز دنیا شده است. سرعت بسیار بالای این پرژه و دسترسی آسان و سراسری آن، موجب شده است تا هر فردی برای داشتن آن و استفاده از امکانات بی نظیر آن وسوسه شود.

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس با همکاری این شرکت و اختصاص دادن سرمایه بیش از 30 میلیارد دلار به این پروژه، این پروژه را تا مرحله اجرا به پیش برده است و هم اکنون بیش از 60 هزار کاربر فعال از این تکنولوژی استفاده می کنند وگفته می ود تا آخر شهریور امسال تعداد کاربران فعال این پروژه به بیش از نیم میلیون نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه استفاده از پروژه اینترنت ماهواره ای چقدر است؟

برای اتصال به اینترنت ماهواره ای به یک مودم روتر نیاز است که سیگنال های ماهواره ای را دریافت کند. هزینه هر مودم مخصوص اینترنت ماهواره ای در حدود 500 دلار است که با احتساب دلار 28 هزار تومانی مبلغی در حدود 14 میلیون تومان است علاوه بر آن شارژ ماهانه این سرویس در حدود 100 دلار است ( تقریبا معادل 2.8 میلیون تومان).

در نگاه اول این مقدار هزینه برای هر شخص با توجه به سطح درآمد عموم افراد جامعه هزینه ای بسیار گزاف می باشد که عموم افراد جامعه توان پرداخت آن را نخواهند داشت.